فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   Aletaha.ir RSS

پشت صحنه فیلم ضد پیامبر اسلام جزییاتی از این حمله فجیع و رفتار زشت آمریکایی

  پشت صحنه فیلم ضد پیامبر اسلام جزییاتی از این حمله فجیع و رفتار زشت آمریکایی

  پشت صحنه فیلم ضد پیامبر اسلام جزییاتی از این حمله فجیع و رفتار زشت آمریکایی
  فیلمی که در مصر و لیبی بحث برانگیز شدو در لیبی جمعیتی از افراد خشمگین اواخر روز سه شنبه، در اعتراض به فیلمی که در ان پیامبر اکرم (ص )توهین شده است ، به ساختمان کنسولگری آمریکا در لیبی حمله کردند.
  فیلمی که در مصر و لیبی بحث برانگیز شده، از سوی تری جونز، کشیش ضد اسلام اهل فلوریدای آمریکا، پخش شده است. وی اعلام کرده‌ است انتشار این فیلم که «در آن پیامبر اسلام طنزگونه معرفی شده» به مناسبت سالگرد حملات یازده سپتامبر صورت گرفته است.
  در این فیلم دوساعته ضد اسلام پیامبر اسلام فردی معرفی شده‌ است که «گناهان بسیاری مرتکب می‌شود ».
  رسانه‌های آمریکایی ازجمله «وال‌ استریت جورنال» گزارش دادند که «سَم باسیتری جونز روز ۲۰ مارس ۲۰۱۱ نیز یک نسخه از قرآن را در کلیسای خود به آتش کشید که این اقدام تظاهرات گسترده‌ای را در افغانستان به دنبال داشت که طی آن ده‌ها تن کشته و زخمی شدند. ل»، نویسنده و کارگردان این فیلم، که «معصومیت مسلمانان» نام دارد یک یهودی آمریکایی اهل کالیفرنیا و شاغل در بخش مستغلات است، اما پخش و توزیع فیلم را تری جونز برعهده دارد.
  سم باسیل که هم‌اینک در مخفیگاه به‌ سر می‌برد به «وال‌ استریت جورنال» گفته‌ است که «بیش از ۱۰۰ یهودی با اعطای ۵ میلیون دلار» در تأمین مالی این فیلم کمک کرده‌اند و این فیلم با شرکت ۶۰ هنرپیشه و ۴۵ نفر پشت صحنه در سه ماه ساخته شده‌ است.
  به گفته «سم باسیل»، این فیلم تاکنون تنها یک بار اکران شده که اوایل سال جاری در سالنی تقریباً خالی در هالیوود بوده است.
  تری جونز، کشیش کلیسای گِینزویل فلوریدا، که شبکه خبری سی‌ان‌ان در وب‌سایت خود او را کشیشی «جویای نام» توصیف می‌کند پیشتر در اردیبهشت‌ماه امسال قرآن و تصویری از محمد، پیامبر اسلام، را آتش زده بود.

  کریستوفر استیونز، سفیر آمریکا در لیبی و سه کارمند دیگر کنسولگری آمریکا در بنغازی، در حمله شبه نظامیان به کنسولگری آمریکا در این شهر کشته شدند.
  جمعیتی از افراد خشمگین اواخر روز سه شنبه، در اعتراض به فیلمی که می گویندحاوی توهین به اسلام است، به ساختمان کنسولگری آمریکا در لیبی حمله کردند.
  مقام‌های لیبیایی می‌گویند که پس از حمله معترضان به ساختمان کنسولگری آمریکا در بنغازی، کریستوفر استیونس، سفیر آمریکا در لیبی، که راهی مکانی امن‌تر بود در راه هدف راکت شبه‌نظامیان معترض قرار گرفته و در این حمله که به اتوموبیل او صورت گرفت وی و سه تن دیگر از کارکنان سفارت جان خود را از دست داده‌اند.
  دیگر گزارش‌ها حاکی است در محل سفارت آمریکا در بنغازی «درگیری شدیدی» میان معترضان مسلح و نیروهای دولتی جریان داشته‌ است و در همین حال، مصطفی ابوشاقور، معاون نخست‌وزیر لیبی، قتل سفیر آمریکا را محکوم کرده و آن را «عملی ناجوانمردانه» توصیف کرده‌ است.
  باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، کشته شدن سفیر و سه کارمند آمریکا در لیبی را محکوم کرده است.
  پیشتر، هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا نیز وقوع این حمله را تایید و آن را قویا محکوم کرده بود. او گفت یک کارمند کنسولگری آمریکا در بنغازی کشته شده است.

  راه پیمایی ضد آمریکایی دیگری نیز در اعتراض به این فیلم در مقابل ساختمان سفارت آمریکا در قاهره، پایتخت مصر شکل گرفت.
  تجمع های اعتراضی روز سه شنبه در لیبی و مصر، با سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر همزمان شد.
  جزئیاتی از فیلم ضد اسلامی آمریکا
  موج بزرگی از خشم مسلمانان علیه تولید فیلم توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اکرم(ص) توسط یک یهودی اسرائیلی در ایالات متحده، آمریکایی‌ها را به شدت نگران کرده است.
  تابناک: سام باسیل، اسرائیلی ۵۶ ساله مقیم کالیفرنیای آمریکا، نقش تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده این فیلم سخیف ۱۲۰ دقیقه‌ای را بازی کرده است. وی مدعی شده است برای ساخت این فیلم بودجه ۵ میلیون دلاری با کمک یکصد یهودی نا‌شناس تهیه کرده است.

  فیلم، یک سال پیش و در تابستان سال ۲۰۱۱ با شرکت ۵۹ بازیگر و ۴۵ نفر عوامل ساخته شده است. باسیل فیلم را فیلمی سیاسی دانسته و مدعی شده که ایالات متحده، نیرو و هزینه فراوانی را در جنگ‌های عراق و افغانستان از دست داده، ولی او می‌خواهد با ایده‌ها بجنگد. وی پس از آغاز اعتراضات مسلمانان مخفی شده است.

  فیلم با نشان دادن بخشی درباره درگیری‌های مذهبی در مصر و خشونت علیه اقلیت مسیحی قبطی در این کشور آغاز می‌شود و سپس به عربستان در صدر اسلام می‌رود و به شدت به پیامبر اکرم (ص) و دین اسلام توهین می‌نماید.

  البته ادعا شده که به ظاهر بخش‌هایی از این فیلم از سال ۲۰۱۱ در اینترنت منتشر شده، اما دوبله شدن آن به زبان عربی باعث گشته که توجه مردم مصر به آن جلب شود.

  در این باره، «تری جونز» کشیش دیوانه آمریکایی اعلام کرده است که به مناسبت سالگرد حادثه یازده سپتامبر، قطعه‌ای سیزده دقیقه‌ای از این فیلم را در کلیسای خود نمایش خواهد داد.

  در کنار کشیش جونز، از «عصمت زقلمه» رییس دولت خودخوانده قبطی (هیأت عالی حکومت قبطیان مهاجر در آمریکا) و «موریس صادق» وکیل قبطی دادگستری به عنوان حامیان معنوی این فیلم نام برده شده است.

  اما در واکنش به انتشار این فیلم، موج بزرگی از اعتراضات در کشورهای اسلامی آغاز شده است؛ در مصر، سفارت آمریکا، نخست با توسل به حق آزادی بیان، سعی در توجیه این کار داشت، ولی بعدها آن را محکوم ساخت. هزاران مصری، شامگاه سه‌شنبه پیرامون سفارت آمریکا تجمع کرده و پرچم این کشور را پایین کشیده و آتش زدند.

  مردم مصر امروز نیز در برابر سفارت آمریکا در قاهره تجمع کردند. به سبب ارتباط برخی از قبطیان تندرو با ساخت این فیلم، بیم آن می‌رود که آتش خشونت‌های مذهبی در این کشور شعله‌ور شود. محمد مرسی و هشام قندیل، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر مصر نیز فیلم را محکوم کرده و خواستار اقدام علیه عوامل آن شده‌اند. برخی احزاب مصری، ار زئیس‌جمهور خواسته‌اند که سفر خود به آمریکا را لغو کند.

  بنا بر این گزارش، در بنغازی در شرق لیبی، به ساختمان کنسولگری ایالات متحده حمله شد و پس از فرار سفیر آمریکا از این محل، وی با شلیک راکت به دست افراد گروه انصارالشریعه به سوی اتومبیل حامل او به همراه سه نفر دیگر کشته شد.

  در واکنش به این رویداد، سفارت‌های آمریکا در سراسر جهان، تدابیر امنیتی خود را بنا به دستور اوباما به شدت افزایش داده‌اند. یک تیم ویژه متشکل از حدود پنجاه نظامی ویژه آمریکایی برای حفاظت از سفارت آمریکا به لیبی فرستاده و از همه آمریکایی‌هایی که برای انها دلیلی اضطراری وجود ندارد خواسته شده است که کشورهای شمال آفریقا را ترک کنند.

  رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این حادثه، تأکید کرده است قطعا کسانی که سفیر آمریکا در لیبی را کشتند، محاکمه خواهند شد. «یگال پالمور»، سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل نیز، ارتباط دولتش با این فیلم را رد کرده است.

  مردم کشورهای شمال آفریقا و از جمله تونس و الجزایر نیز تظاهرات کرده‌اند. در تونس، پلیس به سوی مردمی که پیرامون سفارت آمریکا جمع شده‌اند، گاز اشک‌آور شلیک کرده است. تظاهرات‌کنندگان قصد ورود به سفارت آمریکا را داشتند. در خارطوم، پایتخت سودان نیز برخی در جلوی سفارت آمریکا تظاهرات کردند.

  حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان به منظور جلوگیری از شدت گرفتن اعتراضات مردم افغانستان، دستور داده است که وب‌سایت یوتیوب در این کشور فیلتر شود. در غزه مردم به نشانه اعتراض پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن ساخت چنین فیلمی، خواستار وضع قوانین علیه چنین کارهایی شده و اخوان‌المسلمین اردن نیز خواستار اقدامات مردمی و ملی شده است.

  پیش از این، پنج تن از سفرای آمریکا در کشورهای گوناگون در زمان مأموریت خود به قتل رسیده‌اند که آخرین آن‌ها آدولف دابس بوده که در سال ۱۹۷۹ در افغانستان کشته شده است. پیش از آن، سفیر آمریکا در لبنان در سال ۱۹۷۶، سفیر آمریکا در قبرس در سال ۱۹۷۴، سفیر آمریکا در سودان در سال ۱۹۷۳ و سفیر آمریکا در گواتمالا در سال ۱۹۶۸ به قتل رسیده‌اند.

  پس از قتل سفیر آمریکا در قبرس در سال ۱۹۷۴، حادثه کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی، دومین باری است که یک سفیر آمریکا در جریان تظاهرات در اطراف اماکن دیپلماتیک آمریکا کشته می‌شود.

  شاید این رخداد را بتوان تا اندازه‌ای با قتل گریبایدوف، سفیر روسیه در ایران در ژانویه ۱۸۲۹ مقایسه کرد که در جریان آن، مردم خشمگین از تعدی‌های روس‌ها، به سفارت روسیه حمله کرده و هر کس را یافتند، به قتل رساندند.

  در واکنش به آن حادثه و برای سرد کردن آتش خشم نیکلای اول، فتحعلی‌شاه فرستاده‌ای را با نامه عذرخواهی و الماسی بزرگ به دربار تزار روس فرستاد. این بار هرچند، حکومت لیبی به سرعت از آمریکا عذرخواهی کرد، احتمالا آتش خشم مردمی که علاوه بر سرخوردگی سیاسی و اجتماعی، بنا به دلایل مذهبی هم از آمریکا عصبانی هستند به راحتی سرد نخواهد شد.
» بازگشت | تاریخ : 7 آذر 1401 | توسط : admin2 | بازدیدها : 5 100 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Designed by: ALETAHA | سرویس RSS خبری : RSS خبری RSS خبری | ALETAHA