فراموشی رمز ورود؟
عضویت در سایت
   Aletaha.ir RSS

رهبر معظم انقلاب اسلامی : امروز نه در شرایط شعب ابی‌طالب، بلکه در شرایط بدر و خیبریم

  رهبر معظم انقلاب اسلامی  :  امروز نه در شرایط شعب ابی‌طالب، بلکه در شرایط بدر و خیبریم
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم در سخنان مهمی حادثه نوزدهم دی قم را مبدأ تاریخ تحولات جدید دنیا دانستند و با اشاره به نقش صبر و بصیرت در موفقیت‌های مستمر نظام اسلامی، به تبیین دو عامل مهم ناكارآمدی توطئه‌های دشمنان و استمرار زنجیره‌های اقتدار ملت ایران یعنی ایستادگی قاطعانه نظام بر اصول، و حضور هوشمندانه مردم در صحنه پرداختند و تأكید كردند: بر خلاف تصور و تحلیل‌های جبهه استكبار، نظام جمهوری اسلامی امروز نه تنها در شرایط شعب ابی طالب نیست بلكه در شرایط بدر و خیبر قرار دارد و به لطف و فضل الهی حضور مردم در انتخابات آینده مجلس به عنوان یكی از مظاهر دخالت مردم در سرنوشت كشور، حضوری پرشور و دشمن‌شكن خواهد بود و همه مسئولان و نامزدها نیز وظیفه دارند كه با پایبندی كامل به قانون، زمینه یك انتخابات سالم و رقابتی را بوجود آورند.
  در این دیدار كه همزمان با سالروز قیام مردم قم در نوزدهم دی سال 1356، برگزار شد، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، این حركت ماندگار مردم قم را به مثابه جرقه‌ای در فضای بشدت خفقان‌آمیز و اختناق‌آور دوران رژیم ستمشاهی دانستند و افزودند: این قیام سرآغاز حوادث گوناگون بعدی و سلسله اربعین‌ها در كشور شد و حادثه نوزدهم دی قم، در واقع زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی، ایستادگی مردم ایران و شكسته شدن ابهت پوشالی امریكا و رژیم صهیونیستی، الگو شدن ملت ایران و در نهایت شكل‌گیری بیداری اسلامی و حوادث مهم و سرنوشت‌ساز منطقه بود.
  ایشان صبر و بصیرت را دو عامل مهم برای استمرار موفقیت‌ها و پیروزی‌های ملت‌ها برشمردند و خاطرنشان كردند: ملت ایران تجربه بزرگ موفقیت‌های ناشی از بصیرت و صبر را در مقابل چشم ملت‌های دیگر قرار داده است.
  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: بصیرت یعنی گم نكردن راه و هدف و گرفتار بیراهه‌ها نشدن و صبر هم به معنای ایستادگی قاطعانه نسل‌های پی در پی در مسیر است و هنر انقلاب اسلامی این بوده است كه مردم در مدت بیش از سی سال، این دو عامل را حفظ كرده‌اند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقویت بصیرت و صبر و استمرار موفقیت‌ها و زنجیره‌های اقتدار ملت ایران در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی‌های جبهه كفر و استكبار را منوط به دو عامل دیگر دانستند و افزودند: ایستادگی قاطعانه هویت جمعی نظام اسلامی بر اصول و منحرف نشدن از آن‌ها و همچنین حضور هوشمندانه مردم در صحنه، موجب می‌شود كه هیچیك از توطئه‌ها و كیدهای دشمن تأثیرگذار نباشند.
  ایشان با اشاره به تلاش گسترده و متراكم جبهه استكبار به سردمداری امریكا و صهیونیست‌ها برای تضعیف این دو عامل، خاطرنشان كردند: با وجود همه تلاش‌ها، این دو عامل همچنان وجود دارد و به لطف خداوند در آینده هم خواهد بود.
  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر این دو عامل از هم جدا می‌شدند، قطعاً، موفقیت‌های نظام اسلامی دچار اختلال می‌شد، زیرا اگر مسئولان و مدیران نظام مصمم باشند اما مردم در صحنه نباشند، كارها پیش نمی‌رفت، همانگونه كه اگر مسئولان و مدیران نظام دچار تردید می‌شدند، این موضوع در فهم و درك و تصمیم‌گیری آنان در مقابل لشكر كفر و ضلالت، تأثیرگذار بود و نظام دچار اختلال می شد و به دنبال آن نیز مردم از صحنه خارج می‌شدند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به توسل جبهه استكبار به همه ترفندها و روش‌ها برای ایجاد رخنه و تردید در اراده مسئولان و همچنین مأیوس كردن مردم، تأكید كردند: مقامات غربی بارها تكرار كرده اند كه هدف از تحریم‌ها و فشارها بر ضد ایران، خسته و از صحنه خارج كردن مردم و وادار كردن مسئولان به تجدید نظر در محاسبات خود است، اما آنها اشتباه می‌كنند و به هدف خود نخواهند رسید زیرا این روسیاه‌های بد محاسبه‌گر، تصور می‌كنند نظام اسلامی در شرایط شعب ابی طالب است، در حالیكه ملت ایران امروز در شرایط بدر و خیبر قرار دارد.
  ایشان افزودند: در شرایطی كه ملت ایران با سرافرازی به بسیاری از مراحل پیروزی دست پیدا كرده است و نشانه‌های پیروزی‌های جدید را نیز به چشم می‌بیند، جبهه استكبار تلاش دارد با ترساندن مردم و مسئولان از تحریم‌ها، در اراده آنان اختلال ایجاد و مردم را از صحنه خارج كند، در حالیكه ملت ایران این راه پرافتخار را با بصیرت انتخاب كرده است و برای پیمودن آن مجاهدت فراوان كرده و خون عزیزترین‌های خود را نثار كرده است.
  رهبر انقلاب اسلامی حركت مستمر ملت ایران در مسیر رسیدن به قله‌ها را متوقف ناشدنی خواندند و خاطرنشان كردند: دشمن در حالی قصد دارد در عزم و اراده مردم و مسئولان رخنه ایجاد كند كه اقتدار و توانایی‌های امروز نظام جمهوری اسلامی ایران با 20 و یا 30 سال پیش قابل مقایسه نیست و هیمنه ظاهری جبهه استكبار در سال‌های گذشته نیز، اكنون جای خود را به ضعف و ناتوانی روزافزون داده است.
  حضرت آیت‌الله خامنه ای افزودند: اراده مسئولان برای حركت در مسیر الهی، دین و سعادت دنیا و آخرت، مستحكم است و مردم نیز همواره پای ثابت این حركت عظیم خواهند بود.
  ایشان، انتخابات را یكی از عرصه‌های نمایش حضور مردم دانستند و خاطرنشان كردند: از مدتها قبل، از مركز و قرارگاه فرماندهی جبهه كفر و استكبار گرفته تا پادوها و پیاده‌نظام این جبهه در داخل و خارج، تلاش گسترده‌ای بكار گرفته شده تا حضور مردم در انتخابات مجلس كمرنگ باشد اما به لطف و فضل الهی، حضور مردم در این انتخابات دشمن‌شكن خواهد بود.
  رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه انتخابات موجب نشاط جدید و دمیده شدن خون تازه در پیكره نظام اسلامی خواهد شد، افزودند: عرصه انتخابات در كنار این ویژگی‌های برجسته و مهم، آفت‌هایی هم دارد كه باید مراقب بود این آفت‌ها پیش نیایند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات سال 88 را یادآور بهترین و بدترین خاطره‌ها دانستند و تأكید كردند: بهترین خاطره‌ها، حضور عظیم و خیره‌كننده چهل میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی بود و بدترین خاطره‌ها مربوط به جرزنی‌های سیاسی برخی افراد ناباب، نادان و بعضاً معاند، در انتخابات بود.
  ایشان با تأكید بر اینكه در هر انتخاباتی ممكن است عده‌ای معترض باشند، خاطرنشان كردند: در چنین شرایطی، قانون، راه را معین كرده است، اما در انتخابات سال 88 عده ای راه قانون‌شكنی، تحمیل هزینه به كشور و مردم، شاد كردن دشمن، و اجرای برنامه‌های مورد نظر دشمن را برگزیدند ولی راه به جایی نبردند زیرا مردم در صحنه بودند و تا زمانی كه ملت در صحنه است، هیچكس در كشور، نمی تواند، كارهای خلاف قانون را به پیش ببرد.
  رهبر انقلاب اسلامی قضایای بعد از انتخابات سال 88 را یك تجربه و درس، خواندند و افزودند: انتخابات مظهر حضور مردم و نتیجه آن، مظهر خواست و رأی مردم است و همه باید به آن احترام بگذارند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی خاطرنشان كردند: رقابت غیر از خصومت و تهمت‌زنی متقابل است، رقابت به معنای اثبات خود با نفی دیگران نیست. رقابت، دادن وعده‌های خلاف قانون، برای جلب نظر مردم نیست.
  ایشان همه مجریان و مسئولان، و نامزدها را به رعایت آداب و شروط انتخابات سالم فراخواندند و افزودند: مجریان برگزاری انتخابات اعم از دولت و وزارت كشور و همچنین شورای نگهبان باید تمام تلاش خود را برای امانت‌داری رأی مردم و برگزاری انتخاباتی سالم انجام دهند و همه بدانند هیچ چیزی بالاتر از قانون نیست.
  رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری برگزاری بیش از 30 انتخابات سالم در 32 سال گذشته، خاطرنشان كردند: در انتخابات مختلف، چه در زمان حیات امام(ره) و چه بعد از ایشان، هیچ موردی كه انتخابات را ناسالم كرده و یا نتیجه آنرا تغییر داده باشد، وجود نداشته و همان رأی و انتخاب مردم، واقع شده است.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه سخنان خود نكاتی را درخصوص نامزدهای انتخابات گوشزد كردند و از همه مردم خواستند این نكات را به دقت دنبال كنند.
  ایشان افزودند: نامزدها باید با قصد خدمت وارد عرصه انتخابات شوند زیرا اگر كسانی با هدف قدرت‌طلبی و بدست آوردن ثروت و یا انگیزه‌های ناسالم دیگر وارد انتخابات شوند، به مردم و كشور خدمت نخواهند كرد.
  رهبر انقلاب اسلامی، ارتباط نامزدها با مراكز ثروت و قدرت را بسیار مخرب دانستند و خاطرنشان كردند: این، همان شیوه‌ای است كه در به‌اصطلاح دموكراسی های دنیا بویژه در امریكا مرسوم است و نامزدها با حمایت مالی كمپانی‌ها، شركت‌ها و افراد ثروتمند، وارد انتخابات می‌شوند و بعد از پیروزی در انتخابات نیز وامدار این افراد هستند و به جای خدمت به مردم، در جهت منافع صاحبان قدرت و ثروت، قانون وضع می‌كنند.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استفاده از بیت‌المال برای انتخابات را یكی دیگر از نكاتی دانستند كه مردم باید بشدت در مورد آن حساس باشند.
  ایشان افزودند: استفاده از بیت‌المال در انتخابات اشكال مضاعف دارد، ضمن آنكه هر فردی را هم نمی‌توان براحتی متهم به اینگونه مسائل كرد.
  ایشان مردم را به دقت و حساسیت در انتخاب نامزدها فراخواندند و تأكید كردند: برای تشخیص درست دو راه وجود دارد : یا انسان خودش تحقیق كند و به نتیجه برسد و یا استفاده از نظرات افرادی كه بین انسان و خدا حجت ایجاد می‌كنند.
  رهبر انقلاب اسلامی اظهار امیدواری كردند با لطف خداوند و حضور پرشور مردم و انتخاب درست آنان، مجلسی در شأن نظام اسلامی تشكیل شود.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات مجلس را برای ملت‌های اسلامی نیز مهم و تأثیرگذار خواندند و افزودند: به همین دلیل است كه دستگاه‌های خبیث استكبار اعم از امریكا، انگلیس، صهیونیست‌ها و دیگران تلاش دارند تا این انتخابات را مخدوش و برای ملت‌های دیگر مأیوس‌كننده جلوه دهند.
  ایشان تأكید كردند: ملت ایران در زمینه انتخابات و انقلابی بودن، پیشكسوت ملت‌ها است و قطعاً نگاه ملت‌های دیگر، به این انتخابات دوخته شده است.
» بازگشت | تاریخ : 2 مرداد 1403 | توسط : admin2 | بازدیدها : 3 528 | نظرات : 0

بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد که شما عضو سایت نیستید .
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اضافه کردن نظر جدید

    
نام شما :
ایمیل شما :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :

 
    

2013 © Designed by: ALETAHA | سرویس RSS خبری : RSS خبری RSS خبری | ALETAHA